zespół terapeutyczny
Hanna Lisowska i Sabina Grzymowicz

Osoba narcystyczna-portret

Ciekawy wywiad na temat narcyzmu, osobowości narcystycznej, związków z narcyzmem w tłe.
wywiad z Danutą Golec

 

Warsztaty umiejętności wychowawczych!

Zapraszamy na warsztaty umiejetności wychowawczych, prowadzone przez Sabinę Grzymowicz. Start 18.11.2013. Szczegóły w zakładce „warsztaty”. Polecamy!

Czym jest dorosłość?

wywiad na temat dorosłości z Danutą Golec i Wojciechem Eichelbergerem (Wysokie Obcasy, 27.04.2013)

„Tarnation”

24 marca 2013 w KinoLab odbyła się projekcja filmu „Tarnation” (reż. Jonathan Caouette). Gościem w dyskusji była Danuta Golec, psychoterapeutka psychoanalityczna. Dyskusję poprowadził Jan Topolski, krytyk filmowy. Film jest opowieścią o tym, jak wygląda życie dziecka, którego opiekunowie zmagają się z chorobą psychiczną. Pokazuje, jak sztuka może stać się swoistą autoterapią.
streszczenie dyskusji po filmie

O naszych snach

Ciekawy artykuł wyjaśniający tajemnicę naszych marzeń sennych. Mówi o tym, że sny są wyrazem naszej nieświadomości, komentuje jak sny mają się do senników.
Znak od nieświadomości

Shock head soul

24 lutego 2013 W ramach Psychoanalitycznego Klubu Filmowego w kinie LAB o godz.17:00 odbędzie się projekcja filmu „Shock head soul”, w reżyserii Simmona Pummella. Film jest fabularyzowanym dokumentem o Paulu Schreberze. W dyskusji po filmie udział wezmą: Wojciech Hańbowski, psychoanalityk i Krzysztof Wolański, filozof, autor książki o Schreberze „Bóg, nerwy i psychoanaliza”. Spotkanie poprowadzi Jan Topolski, krytyk filmowy.

Poradnik pozytywnego myślenia

9 lutego 2013 Kolejny wywiad z Danutą Golec, psychoterapeutką psychoanalityczną, tym razem na temat filmu „Poradnik myślenia pozytywnego”. wywiad na temat filmu „Poradnik pozytywnego myślenia” 20 stycznia 2013 Kino LAB oraz Polskie Towrzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej zapraszają na projekcję filmu Michaela Hanekego pt. „Biała wstążka”. Po filmie odbędzie się dyskusja, którą poprowadzi Jan Topolski, a gościem będzie Tomasz Kudelski- psychoanalityk Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego. godz. 17:00, kino LAB, ul. Jazdów 2. Warszawa

Czytanie „Świtezianki”

7 stycznia 2013 Czytanie „Świtezianki”, godz. 19:00, Teatr Dramatyczny w Warszawie, wstęp wolny Laboratorium Dramatu organizuje cykl spotkań „Zapomniane w baśni”. Cykl poświęcony jest analizie bajek, baśni i legend. Podczas każdego spotkania czytana jest baśń, a następnie odbywa się dyskusja z publicznością, w której udział biorą zaproszeni goście, również psychoanalitycy. Takie spotkania są m.in. okazją do spojrzenia na baśń jako na przekaz opisujący trudności, jakie człowiek napotyka w swoim rozwoju, ale również dają możliwość ponownego przyjrzenia się jej, tym razem oczami człowieka  dorosłego, nie tylko dziecka, którym bylismy. W styczniu odbyło się czytanie „Świtezianki” Adama Mickiewicza, gdzie wśród gości zaproszonych był m.in. psychiatra dr Cezary Żechowski. Poniżej zamieszczamy link audio do wykładu dr Katarzyny Schier, która podczas grudniowego spotkania przedstawiła referat do baśni „Kopciuszek”.
komentarz dr Katarzyny Schier

Powtórki z rozrywki

29 grudnia 2012 Ciekawy wywiad z Danutą Golec na temat powtarzania tych samych błędów. Czemu to robimy? Czytaj w „Wysokich Obcasach”.
„Powtórki z rozrywki”

Tak daleko, tak blisko

8 grudzień 2012 W „Wysokich Obcasach” pojawił się wywiad z Danutą Golec, psychoterapeutką psychoanalityczną, na temat osobowości borderline.
artykuł „Tak daleko, tak blisko”

Objaśnianie marzeń sennych. Taki wgląd zdarza się raz w życiu.

28.03.2012 w siedzibie Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego odbędzie się dyskusja panelowa pt. „Objaśnianie marzeń sennych. Taki wgląd zdarza się raz w życiu”. W tym interdyscyplinarnym spotkaniu udział wezmą:  Adam Lipszyc- filozof, eseista, tłumacz; Andrzej Leder- filozof, psychoterapeuta; oraz psychoanalitycy: Anna Czownicka, Tomasz Kudelski, Zbigniew Kossowski. Dyskusja rozpocznie się o godz. 20:15, wstęp na nią kosztuje 30 zł.